Home Nieuws Zoveel mogelijk kleur binnen de lijntjes

14 juni 2021

Middenin de coronacrisis aantreden als voorzitter van een studentenvereniging. Anne Meyboom, praeses van N.S.V. Carolus Magnus, had zich haar bestuurstermijn wel iets anders voorgesteld. Maar met een beetje creativiteit, optimisme en doorzettingsvermogen maken zij en de rest van haar vereniging er toch het beste van.

Hoeveel erger kan het worden?
‘Maart vorig jaar moesten we dicht. Toen dachten we nog: heel veel erger kan het niet worden’, vertelt Anne. ‘Maar een paar weken werden een maanden. In de zomer kregen we wat lucht, maar daarna ging alles snel weer op slot. Avondklok erbij. Dus wij weer: hoeveel erger kan het worden? Nou, nog best wel wat. In februari moesten we onze verjaardagsweek, normaal een groots evenement, digitaal organiseren. Op de eerste dag van onze dies was er ook nog eens een enorme sneeuwstorm. Dus toen hadden we het toppunt wel bereikt. Gelukkig konden we er ook wel om lachen, juist omdat het zo surrealistisch en absurd was allemaal.’

‘Ik zie vooral dat veel eerstejaars niet zo goed weten waar ze het moeten zoeken.’

Een gekke start van het studentenleven
Anne ziet dat veel studenten hun normale sociale leven ontzettend missen. ‘Ik zie vooral dat veel eerstejaars niet zo goed weten waar ze het moeten zoeken. Die hebben het normale studentenleven nooit meegemaakt. Geen eindexamen gedaan, een hele beperkte introductieweek gehad. Dan ga je toch heel anders van start.’ Zo’n gekke start heeft ook gevolgen voor je studie, merkt Anne: ‘Mijn zusje is ook eerstejaars. Zij wist in de eerste maand niet waar ze de voorbereidingen voor haar werkgroepen kon vinden. Of, beter gezegd: ze wist niet eens dat die er waren. Zat ze daar alleen achter haar laptop, met geen idee waarom zij het als enige niet goed kon volgen. Normaal zit je bij elkaar in een studieruimte en ontdek je dit soort dingen snel. Dat missen studenten nu echt.’

Vertrouwenspersonen
Je verloren voelen, sociale contacten missen en gebrek aan perspectief zorgen dat veel studenten het zwaar hebben. Carolus Magnus stelde daarom twee vertrouwenspersonen aan, een derde en vierdejaars, man en vrouw: ‘Dit idee lag al langer op de plank, maar nu was de noodzaak er ook echt. Wij vinden het belangrijk om onze leden een plek te geven waar ze kunnen ventileren, hun problemen kunnen bespreken en om advies kunnen vragen. De drempel hebben we zo laag mogelijk gemaakt door de vertrouwenspersonen op allerlei manieren aan te kondigen, dus ik hoop dat onze leden er iets aan hebben.’

Van radiobingo tot silent disco
Ook op andere fronten probeert Carolus Magnus het studentenleven zoveel mogelijk door te laten gaan. ‘In het begin van de coronacrisis zaten we even met de handen in het haar, maar al snel startten we allerlei activiteiten op. We gingen radio maken, dat was een groot succes. Vooral onze radiobingoavond. Ook organiseerden we spelletjesavonden en kookworkshops. Van alles wat. Een paar weken terug hielden we een silent disco: leden konden bij ons koptelefoons ophalen en dan thuis met hun huisgenoten allemaal van hetzelfde feestje genieten. Eigenlijk organiseren we om de drie weken wel iets. We zorgen voor zoveel mogelijk kleur binnen de lijntjes.’

Klaar voor een kleine inhaalslag
Over de toekomst is Anne positief: ‘We mogen steeds meer. Ons terras is nu steeds vaker open. Dat brengt wat leven in de brouwerij. En we maken volop plannen voor de zomer. Al die ideeën die we de afgelopen maanden niet konden uitvoeren, bekijken we gewoon opnieuw. Zo willen we een galafeest organiseren, alsnog ter ere van onze verjaardag, en maken we alweer grootse plannen voor de open intro voor de volgende lichting studenten. Tijd voor een kleine inhaalslag!’

Help ons om meer studenten te steunen
Carolus Magnus leidde haar eigen vertrouwenspersonen op, zodat zij leden op de juiste manier hulp kunnen bieden. Precies het soort initiatief dat wij als Radboud Fonds graag steunen. Wil jij dat andere studentenverenigingen of studieverenigingen ook hun eigen mensen kunnen opleiden? Help ons dan mee en doneer

  • Meer weten over deze onderwerpen? Klik dan via onderstaande buttons door naar meer nieuws.

    Nieuws home

Meer nieuws


Beter leren in een veilige klas Maar liefst 1 op de 10 leerlingen wordt gepest in de klas.

21 april 2022 Maar liefst 1 op de 10 leerlingen wordt gepest in de klas. In het klaslokaal leert de samenleving in het klein hoe met elkaar om te gaan. Daarom is het belangrijk om hier goed onderzoek naar te doen. lees meer

Nieuw Fonds op Naam ontdek taalproblemen bij baby’s en jonge kinderen

8 maart 2022 Het is extra belangrijk dat we de taalontwikkeling van baby’s en jonge kinderen nauwlettend in de gaten houden. Want, hoe later een stoornis ontdekt wordt, hoe moeilijker het is om een achterstand in te halen. Daarom richtte Kino Jansonius het Radboud TOS Fonds op. lees meer

Omgaan met eindigheid

17 november 2021 Mensen halen soms troost uit zaken die voor anderen niet eens opvallen. Judith Peters (30) verloor haar vader in 2010, na een gevecht tegen longkanker. Zij doet onderzoek naar rouw. lees meer

Dare to Fail, want zonder falen geen succes

23 juni 2021 In onze cultuur is het niet vanzelfsprekend om te praten over de dingen die minder goed gaan. Daar brengen studenten Aimée de Croon en Remy Richie van de Radboud Universiteit graag verandering in. lees meer

Gezonde boel bij de Radboud Universiteit

22 juni 2021 Gezondeboel: een platform met zelfhulpmodules voor diverse uitdagingen waar studenten mee kampen. Nienke Flederus, destijds betrokken als studentassessor, vertelt over het project. lees meer